.

 

 

Jubileuszowy Zlot Hufca „PIAST” Poznań Stare Miasto

z okazji 100-lecia Harcerstwa Staromiejskiego w Poznaniu

 

W Ośrodku Harcerskim w Rogalinku pod Poznaniem odbył się Jubileuszowy Zlot z okazji 100-lecia Harcerstwa Staromiejskiego w Poznaniu. W uroczystościach wzięło udział 300 harcerzy działających w Hufcu ZHP „PIAST” Poznań Stare Miasto reprezentujących wiele drużyn harcerskich, gromad zuchowych i kręgów seniorów

 


Zlot rozpoczął się w piątek 31 maja, a uczestnicy docierali do Rogalinka różnymi sposobami. Najstarsi harcerze przypłynęli kajakami ze Śremu, młodsi wzięli udział w grze terenowej, która rozpoczynała się w Puszczykowie, a najmłodsi dotarli do Ośrodka Harcerskiego w Rogalinku biorąc udział w rajdzie pieszym.

http://regiony.zhp.pl/files/content/regiony.zhp.pl/Image/wielkopolska/2013/IMG_3855.JPG

W sobotę odbyło się wiele różnorodnych zajęć takich jak np. gra zlotowa, zajęcia z ratownictwa i pierwszej pomocy, aerodynamika – nauka budowy modeli samolotów czy zajęcia prezentujące możliwość budowy mebli z... palet.

 

Głównym punktem Zlotu było Ognisko Stulecia, na które przybyło wielu byłych instruktorów i harcerzy hufca, m.in. Byli Komendanci Hufca: hm. Bronisław Nowak (1981-1989), hm. Zbigniew Chmielewski (1989-1992), hm. Janusz Wolski (1992-2007).

 

Imprezę zakończył uroczysty apel w niedzielę 2 czerwca rano, podczas którego ogłoszono wyniki gier, które odbywały się w trakcie Zlotu. Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem Naczelniczki ZHP hm. Małgorzaty Sinicy i Prezydenta Miasta Poznania pana Ryszarda Grobelnego.

 

 

zapraszamy do galerii