.

 

 

93. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918/1919

Poznań – 27 grudnia 2011 roku – Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan – Pomnik Powstańców Wielkopolskich

Warszawa – 28 grudnia 2011 roku – Grób Nieznanego Żołnierza – Cmentarz na Powązkach

 

 

W poniedziałek, 27 grudnia 2011 roku w ramach obchodów 93. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego harcerze wielkopolscy mają swój znaczny udział.

Rozpoczęło się od uroczystości na Cmentarzu Zasłużony Wielkopolan, gdzie harcerze z Drużyny Reprezentacyjnej uczestniczyli w składaniu kwiatów przez Marszałka Województwa Marka Woźniaka.

W południe Drużyna Reprezentacyjna, liczna reprezentacja Hufca Ostrów oraz przedstawiciele drużyn poznańskich uczestniczyli w głównych uroczystościach przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich w Poznaniu. W imieniu Chorągwi wiązankę kwiatów złożyli: hm.hm. Wieńczysław Celer, Janusz Wolski i Tomasz Kujaczyński.

We wtorek 28 grudnia na zaproszenie Marszałka Województwa Wielkopolskiego harcerze z Hufca Poznań Rejon, Konin oraz Drużyna Reprezentacyjna uczestniczyli w uroczystościach przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie, gdzie odczytany został Harcerski Apel Pamięci oraz w imieniu Chorągwi Wielkopolskiej złożona została wiązanka kwiatów przez hm. Michała Kałużnego i Janusza Wolskiego. Druga część uroczystości odbyła się na Powązkach przy kwaterze Powstańców Wielkopolskich i Powstańców Śląskich.

 

Opracowanie: hm. J.Wolski

 

zapraszamy do galerii