.

 

 

JUBILEUSZOWY ZLOT STULECIA HARCERSTWA KRAKÓW 2010

 

 

 

Gniazdo chorągwi Wielkopolskiej składało się z 22 podobozów.  Ideą łączącą hufce była kolejka wąskotorowa. Każdy podobóz zobowiązany był do zrobienia swojej własnej stacji. Brama główna Gniazda była lokomotywą z doczepionymi wagonikami. Tablica ogłoszeń nawiązywała do tablicy przyjazdów i odjazdów pociągów.

 

wykaz środowisk z Wielkopolski, biorących udział w zlocie

zdjęcia hm. Janusz Wolski, hm. J.Kołodziej

 

zapraszamy do galerii

 

 

W sumie Gniazdo Wielkopolskie razem z grupą organizacyjną liczyło ponad 900 osób. Mieszkańcy Gniazda Wielkopolskiego otrzymali dodatkową wyprawkę zlotową (poza wyprawką centralną). Na wyprawkę składało się: koszulka z logo Chorągwi Wielkopolskiej, kubek termiczny, kalosze z logo chorągwi oraz zabawka-łamigłówka. 

 

Komendzie gniazda udało się nawiązać współpracę ze stowarzyszeniem POG (stowarzyszenie zajmujące się promocją ouutdoru w Polsce, działające na rzecz rozpowszechniania zdrowego trybu życia oraz promowania ekologii), które przygotowało i poprowadziło 3 bloki programowe odbywające się nie terenie naszego Gniazda.

§       Pierwsza pomoc i ABC Bezpieczeństwa w górach

§       Jak dobrać odzież, buty i sprzęt na górską wycieczkę?

§       Ścianka wspinaczkowa

Gniazdo nasze odwiedzili seniorzy – członkowie naszego Gniazda oprowadzili ich po obozie, a na zakończenie wspólnie wysłuchali koncertu przygotowanego przez Zespół Manufaktura Piosenki Harcerskiej „Wartaki”. Harcownik Wielkopolski – codziennie wydawana była gazeta Gniazda. Podsumowywała ona bieżący dzień i mówiła co będzie dnia następnego. Gazetę tworzyli członkowie Gniazda.

 

 

Dzień Krakowski – dzień, podczas, którego wszystkie chorągwie prezentowały swój dorobek na Rynku Głównym w Krakowie. Nasza chorągiew postanowiła ustanowić rekord w przygotowaniu potrawy regionalnej – PYR Z GZIKIEM. Drużyny zostały podzielone na sekcje – każda sekcja odpowiedzialna była za określone zadanie (ugotowanie ziemniaków, pokrojenie cebuli, ponumerowanie talerzyków i inne). Rekord został ustanowiony – przygotowaliśmy i wydaliśmy 8000 porcji potrawy regionalnej.  W dniu krakowskim wszyscy członkowie gniazda otrzymali czerwone koszulki Chorągwi Wielkopolskiej oraz czapki kucharskie