.

Podsumowanie współpracy młodzieży z Hanoweru i Poznania

8 – 11 listopada 2010 roku

 

Od poniedziałku do czwartku gościliśmy w Chorągwi Wielkopolskiej przedstawicieli: Urzędu Miasta Hanower, z którymi współpracujemy od 1978 roku. Delegację stanowili: Volker Wendorff – przedstawiciel Departamentu ds. rodziny i młodzieży UM Hanower, Bianca Pitschke - kierowniczka biura Jugendringu, Friedel Pieper – instruktor, który od 1998 roku przyjeżdża z młodzieżą na nasze obozy.

Podczas spotkania podsumowane zostały projekty realizowane w 2010 roku – obóz międzynarodowy w Kirchheim z udziałem młodzieży z Bristolu, Verony, Hanoweru i Poznania oraz spotkanie młodzieży niemieckiej i polskiej na obozie w Pobierowie.

Goście zwiedzili CK Zamek, Zamek w Kórniku, nowy stadion Lecha. W imieniu Prezydenta Miasta Poznania spotkał się z nimi Dyrektor Gabinetu Prezydenta Pan Marek Kalemba.

Omówiono również plany na rok 2011 i podpisano porozumienie. W czwartek goście uczestniczyli w uroczystościach Święta Niepodległości na Starym Rynku w Poznaniu, gdzie spotkali się z Prezydentem Ryszardem Grobelnym.

 

 

 

zapraszamy do galerii

 

 

zdjęcia hm. J.Wolski